AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir Başkent Kulisi’nde

SON DAKİKA: Kanal7 ekranlarında her pazar yayınlanan Başkent Kulisi’nin bu haftaki konuğu AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir oldu. Keşir, Kanal7 Ankara Temsilcisi ve Haber7 Yazarı Mehmet Acet’in gündeme ilişkin sorularını yanıtlıyor…

İşte Ayşe Keşir’in açıklamalarından öne çıkan başlıklar;

Sivil ölümlerin olduğu soykırım var. Son rakamlara göre 38 bini aştı Filistin bölgesinde ölenler ve yüzde 70’inden fazlası kadın ve çocuk. 

AK PARTİ’NİN ANNELERLE BULUŞMA EYLEMİ

Başta şehit anneleri olmak üzere tüm büyüklerin ellerinden öpüyorum. Cuma’dan bir hazırlık yaptık. Anneler Günü nedeniyle bir tarafta tatlı telaş var ama diğer yandan çocuğunu kaybeden ya da annesini kaybedenler için ağır bir imtihan. Biz de Gazze’deki anneleri unutmadığımızı onları unutmadığımızı bir sivil haykırışla duyurmak istedik. 81 ilde eş zamanlı olarak STK’lara, kadınlara çağrı yaptık. 

“FİLİSTİN’DE 2 BİN KADIN KAYIP, 60 BİN KADIN HAMİLE”

Yaklaşık 2 binden fazla kadın şuan kayıp Filistin’de. Başka gerçek de şu; Filistin Sağlık Bakanlığı’nın paylaştığı rakamlara göre Filistin’de yaklaşık 60 bin hamile kadın var. Bu  kadınların takibi hepsi risk altında. Her gün 180 kadın ölümle burun buruna doğum yapmak zorunda o şartlarda. Biz Anneler Günü vesilesiyle anneler üzerinden verileri paylaşarak kamuoyunda bir farkındalık yaratmak istedik.

“FİLİSTİN DİRENİŞİ ANNE DİRENİŞİDİR”

Filistin Direnişi biraz da anne direnişi. Anneler bitmeden bu direniş bitmeyecek. Biz susmamaya aht ettik. 

Filistin’de anneler çocuklarının cenazesini bulmak için çocuklarının kollarına adını yazıyorlar. Buna sessiz kalamayız. Bu soykırımdır. Oradaki kadınların sesini duyurmak zorundayız.

Haberin Ayrıntıları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza (iOS, Android) kurabilir, Twitter’da @Haber7 hesabını takip edebilirsiniz.

App Store Google Play Takip Et

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir