Eski sevgiliden TikTok fenomeni Berfin Arslan’a ölüm tehditleri

TikTok fenomeni Berfin Arslan (30), 2017 yılında Abdullatif K. ile tanıştı. İkili arasında kısa süreli bir duygusal yakınlaşma oldu. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na, Arslan adına yapılan başvuru dilekçesinde “Müvekkilim şüpheli şahsa o dönemde maddi manevi yardımlarda bulunmuş olup, elinden gelen tüm yardımları yapmıştır. Şüphelinin suç işleme eğiliminin oldukça fazla olduğunu, cezaevine girip çıktığını öğrenen müvekkilim bu ilişkiyi bitirmiştir” denildi.

ÖLÜM KORKUSU İLE EVİNİ DEĞİŞTİRDİ
“Bu ayrılıktan sonra hayat müvekkilim için adeta bir kâbusa dönüşmüştür” denilen savcılık dilekçesinin devamında şöyle denildi: “Şüpheli müvekkilimi o günden beri kendisini ve ailesini öldürmekle tehdit etmeye başlamıştır. Bu tehditler telefonla, sosyal medya ile müvekkilime ulaşabildiği her kanaldan başlayıp artarak günümüze kadar devam etmiştir. Müvekkilim bu süreçte ölüm korkusu yüzünden evinden taşınmış, ailesinden ve çevresinden uzaklaşmıştır.”

‘ÖLÜMLE TEHDİT EDİLİYOR’
Berfin Arslan’ın, TikTok yayınları üzerinden kazanç elde ettiği kaydedilen dilekçede Şüpheli cezaevinden, irtibatta olduğu kişilere müvekkilimi takip ettirmektedir. Müvekkilim yayın yapmaya başladığında sahte hesap kullanan bazı kişiler müvekkilimi şüphelinin ağzından, kimliğini de açıkça belli ederek (FIFTY lakabını kullanarak) öldürmekle tehdit etmektedir” denildi.

‘TEHDİT MESAJLARINI BEN YAZDIRMADIM’
Savcılık başvurusu sonrası, başka bir suçtan Tekirdağ 1 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevinde hükümlü olarak bulunan Abdullatif K. “Ben 4 senedir ceza infaz kurumunda bulurum. Müşteki Berfin Arslan’ı tanırım. Kendisi benim eski kız arkadaşım olur. Ben onu en son 2020 yılında gördüm. O tarihten beri kendisini görmedim. Kendisiyle bir kere Metris Cezaevi’ndeyken telefonda görüştük. Yakınlarım vasıtasıyla TikTok üzerinden tehdit etmem söz konusu değil. Fifty31 nolu hesap kullanıcısını tanımam. Fifty lakabını kullanırım ancak bu mesajları ben yazdırmadım. Yazanları da tanımıyorum. Benim hasımlarım vardır onlar yapmış olabilir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir